ВЪРХОВЕН КАСАЦИОНЕН СЪД на Република БЪЛГАРИЯ, Търговска колегия, Първо отделение в закрито съдебно заседание на 11 май през две хиляди двадесет и трета година в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ: БОЯН БАЛЕВСКИ
ЧЛЕНОВЕ: КРИСТИЯНА ГЕНКОВСКА
АНЖЕЛИНА ХРИСТОВА
като изслуша докладваното от съдия Боян БАЛЕВСКИ ч. т. дело №******г. и за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството е по чл. 274, ал. 2 ГПК.
Образувано е по частна жалба на пълномощника на Д. В. Д. и В. И. Д. и К. И. Д. срещу определение, постановено в открито заседание на 22.02.2023 г. от състав на Пловдивския апелативен съд по в. т. д. №******г. И. И. Д. срещу „Гаранционен фонд -гр. София за обезщетение за неимуществени вреди от ПТП, виновно причинено Д. Г. К..
Навеждат се оплаквания за незаконосъобразност на така обжалваното определение, поради липса на предпоставките за спиране на производството, на които се е позовал съдът: наличие на престъпни обстоятелства от установяването, на които зависи изхода на спора по спряното дело- чл. 229 а.1, т. 5 ГПК.
Ответната страна в писмен отговор изразява становище за неоснователност на частната жалба.
Частната жалба е подадена от легитимирана страна в предвидения в чл. 275, ал. 1 ГПК

Благодарим ви, че четете "Българското прецедентно право"!
За да достъпите пълния текст на бюлетин "Dictum Плюс" е необходимо да влезете в профила си и да имате закупен абонамент.