Решение № 230 от 03.02.2010 г. по търг. д. № 52/2009 г.

Влезте в профила си, за да не виждате рекламите

Анотация

Въпрос

Дали уговорения в договор петкратен размер на наема е неустоечно съглашение, или има характера на обезщетение?
Дължи ли се петкратния размер на наема за всеки месец от периода, през който наемателят е продължил да ползва имота и след изтичане на срока на договора на основание чл. 236 ЗЗД или се дължи само уговорената в договора неустойка?

Достъпно за логнати потребители и абонати

За да прочетете този съдебен акт трябва да сте влезли в профила си или да се регистрирате безплатно. Можете да го направите тук.

или

Влезте в профила си, за да не виждате рекламите