Решение № 36 от 11.04.2018 г. по гр. д. № 1795/2017 г.

Влезте в профила си, за да не виждате рекламите

Анотация

Въпрос

По направено от сънаследник възражение за придобиване по давност в производство по предявен иск за собственост или делба, допустимо ли е съдът да зачете период на владение на сънаследника преди издаването на констативен нотариален акт по чл. 587, ал. 2 ГПК, в който на сънаследника са признати права по давност и наследство в съсобственост с други лица /останалите наследници/?
Какво е доказателственото значение на издаден констативен нотариален акт по чл. 587, ал. 2 ГПК на името на всички наследници по отношение на претендирани само от единия наследник права върху наследствения имот, за който е издаден този нотариален акт?

Достъпно за логнати потребители и абонати

За да прочетете този съдебен акт трябва да сте влезли в профила си или да се регистрирате безплатно. Можете да го направите тук.

или

Влезте в профила си, за да не виждате рекламите