Решение № 168 от 02.07.2018 г. по гр. д. № 4558/2017 г.

Влезте в профила си, за да не виждате рекламите

Анотация

Въпрос

Представлява ли „изключение” по смисъла на пар. 1, т. 8 ДР КТ и чл. 68, ал. 4 КТ посоченото в трудов договор с продавач – консултант обстоятелство „повишен таргет за продажби на магазина през предстоящия летен сезон” в хипотеза, в която основната дейност на работодателя не включва предлагане на стоки със сезонен характер, извършва се идентично в множество търговски обекти от множество работници на същата длъжност?
В същата хипотеза може ли обстоятелството „повишен таргет за продажби на магазина през предстоящия летен сезон” да се счита за конкретна обективна причина (икономична, финансова, технологична, пазарна или друга) за сключване на срочен трудов договор?
В същата хипотеза следва ли договорът да се счита за сключен без срок на основание чл. 68, ал. 5 КТ?

Достъпно за логнати потребители и абонати

За да прочетете този съдебен акт трябва да сте влезли в профила си или да се регистрирате безплатно. Можете да го направите тук.

или

Влезте в профила си, за да не виждате рекламите