Решение № 868 от 15.07.2011 г. по гр. д. № 1889/2009 г.

Влезте в профила си, за да не виждате рекламите

Анотация

Въпрос
От кога започва да тече погасителна давност относно вземане на съсобственика за извършените от него подобрения в съсобствен имот? Относно процесуалния въпрос, изразяващ се в непроизнасяне от въззивния съд по възражение на ответника, че разходите за ДДС не са разходи за строителство, а такива към фиска, поради което и по силата на т.8 от пар1 от ДР на ДОПК те не се включват в цената на доставените материали и извършените СМР, и в необсъждане на признанието на ищеца по реда на чл. 114 ГПК /отм./, че е ползвал данъчен кредит по представените фактури, т.е. че заплатеният от него ДДС му е бил възстановен и той няма основание да го претендира втори път от ответника.

Достъпно за логнати потребители и абонати

За да прочетете този съдебен акт трябва да сте влезли в профила си или да се регистрирате безплатно. Можете да го направите тук.

или

Влезте в профила си, за да не виждате рекламите