Решение № 289 от 23.10.2012 г. по гр. д. № 399/2011 г.

Влезте в профила си, за да не виждате рекламите

Анотация

Въпрос

Представлява ли записката за вписване на частен писмен договор за продажба на недвижим имот документ по смисъла на чл. 12, ал. 7 ЗСПЗЗ, при положение, че самият договор не е представен като доказателство по делото и насрещната страна е оспорила съществуването му?

Доказва ли записката за вписване наличието на материално-правните предпоставки за вписването по чл. 25 от Закона против спекулата с недвижими имоти?

При установено начало на владение въз основа на документ по смисъла на чл. 12, ал. 7 ЗСПЗЗ следва ли страната,позоваваща се на придобиване право на собственост на основание чл. 12, ал. 7 ЗСПЗЗ да установи и докаже факта на владение в периода от установяването му до внасянето на имота в ТКЗС и факта на внасяне на имота в ТКЗС именно от владелеца?

Достъпно за логнати потребители и абонати

За да прочетете този съдебен акт трябва да сте влезли в профила си или да се регистрирате безплатно. Можете да го направите тук.

или

Влезте в профила си, за да не виждате рекламите