Решение № 285 от 26.05.2014 г. по гр. д. № 1694/2013 г.

Влезте в профила си, за да не виждате рекламите

Анотация

Въпрос
В кои случаи е възможно да се излезе извън нормата на чл. 17, ал. 2 ЗУЕС и да се приеме решение за извършване на необходимите разноски за подържане на етажната собственост – чл. 11, ал. 2 ЗУЕС и при какъв кворум от етажните собственици? Какво е разграничението между необходимите и полезни разноски? Следва ли да се приложат разпоредбите на чл. 42 ЗС и сл. в случаите когато етажната собственост се състои от три обекта, които се притежават реално от правни субекти в документите, на които е отбелязано, че са собственици на 100 % ид.части от общите части на сградата? Как следва да се изчислят идеалните части от общите части на сградата, при обекти за част, от които в документите за собственост са посочени идеални части в числа, а за другите е записано „ съответните идеални части от общите части на сградата” и при изчисление се получават над 100 % идеални части от общите части?

Достъпно за логнати потребители и абонати

За да прочетете този съдебен акт трябва да сте влезли в профила си или да се регистрирате безплатно. Можете да го направите тук.

или

Влезте в профила си, за да не виждате рекламите