Решение № 217 от 06.11.2013 г. по гр. д. № 627/2012 г.

Влезте в профила си, за да не виждате рекламите

Анотация

Въпрос
Дали за да се приеме, че преобразувано по реда на чл. 17а ЗППДОбП дружество е придобило собствеността върху недвижим имот, следва по делото да е доказано, че имотът е бил заприходен в баланса на търговското дружество преди преобразуването му ? Дали включването на недвижим имот, подлежащ на възстановяване по реда на ЗСПЗЗ, в имуществото на еднолично търговско дружество с държавно имущество, което е приватизирано по реда на ЗППДОбП, само по себе си представлява мероприятие по смисъла на чл. 10б ЗСПЗЗ, което не позволява да се възстанови собствеността, дори когато имотът не е застроен ?

Достъпно за логнати потребители и абонати

За да прочетете този съдебен акт трябва да сте влезли в профила си или да се регистрирате безплатно. Можете да го направите тук.

или

Влезте в профила си, за да не виждате рекламите