Определение №82/18.02.2020 по дело №104/2020

Влезте в профила си, за да не виждате рекламите

Класификация

  • Вид съдебен акт: Определения по чл. 274 ал. 3 ГПК
  • Колегия/Отделение: I-во отделение, Търговска колегия
  • Допълнителен селективен критерий: чл. 280 ал. 1 т. 1 ГПК

Анотация

Въпрос

При присъждане на адвокатско възнаграждение на процесуален представител, защитавал страната по реда на чл. 38, ал. 1, т. 2 ЗАдв, регистриран по ЗДДС, следва ли съдилищата да начисляват дължимия ДДС върху присъденото възнаграждение? В кой момент предоставянето на адвокатски услуги по реда на чл.38 ЗАдв се овъзмездява и става обект на облагане по смисъла на чл. 2, т. 1 ЗДДС вр. чл. 8 ЗДДС?а

Отговор
Достъпно за нашите абонати.

Благодарим ви, че четете "Българското прецедентно право"!

За да достъпите пълния текст на съдебния акт е необходимо да влезете в профила си и да имате закупен абонамент.

или

Вижте абонаментните планове

Влезте в профила си, за да не виждате рекламите