Определение №36/03.02.2020 по дело №4626/2019

Влезте в профила си, за да не виждате рекламите

Анотация

Въпрос

Дали съдът може да изключи по реда на чл. 183 ГПК копие на представен по делото документ, когато страните не спорят, че такъв съществува, със съдържание и авторство, идентични с копието? (на основание чл. 280, ал. 1, т. 3 ГПК)

Нужно ли е изрично искане на страна по делото за представяне на оригинал на писмен документ и изрично определение на съда, че изключва копието от доказателствения материал поради непредставяне на оригинала? (на основание чл. 280, ал. 1, т. 1 ГПК)

Достъпно за логнати потребители и абонати

За да прочетете този съдебен акт трябва да сте влезли в профила си или да се регистрирате безплатно. Можете да го направите тук.

или

Личните Ви данни ще бъдат използвани за подпомагане на вашето използване на системата, за управление на достъпа до профила ви, за изпращане на нашите информационни бюлетини, и за други цели, посочени в уведомлението ни за поверителност.