Решение №163/17.01.2020 по дело №192/2019

Влезте в профила си, за да не виждате рекламите

Анотация

Въпрос
Приложима ли е разпоредбата на чл.33, ал.2 ЗС по отношение на наследници с право на запазена част от наследството, когато запазената част на наследника по закон е възстановена след отчуждаване на имота от наследника по завещание и допустимо ли е в този случай ощетените наследници да се овъзмездят по реда на чл.33, ал.2 ЗС? (на основание чл. 280, ал. 1, т. 3 ГПК)
За задължението на въззивния съд да обсъди всички доказателства по делото поотделно и в тяхната съвкупност и при наличие на противоположни по смисъл заключения по едни и същи въпроси, да изложи аргументи защо не възприема едното от тях? (на основание чл. 280, ал. 1, т. 1 ГПК)

Достъпно за логнати потребители и абонати

За да прочетете този съдебен акт трябва да сте влезли в профила си или да се регистрирате безплатно. Можете да го направите тук.

или

Влезте в профила си, за да не виждате рекламите